Hallo, eine Frage stellen zu x−2 =4 oder wählen Sie aus den folgenden Optionen
Erklären Sie, wie man lineare Gleichungen löst
Zum Üben hier klicken linear equations
cost-problems-calculator
Jane bought snacks for her team's practice. She bought a bag of oranges for 3.48 and a 6-pack of juice bottles. The total cost before tax was 9.78. How much was each bottle of juice?
en